Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΠΑΘΑΡΙΟΥ-Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ 0-4

Ενα εύκολο πρωινό είχε ο Άρης απέναντι στο Σπαθαρι που δεν απηληθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και επέβαλε το ρυθμο απο τα πρώτα κιόλας λεπτα.Το Σπαθαρι δεν μπήκε ποτε στο παιχνίδι και αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο.Απο τα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ήταν η ακαταλληλότητα του γηπέδου το οποίο εγκαινιάστηκε λιγο πριν την σέντρα του παιχνιδιού κρι αυτο θα πρεπει να αποτελέσει ενα μεγάλο ερωτηματικό στους διοικούντες των γηπεδούχων και τους τοπικούς φορείς,επίσης  τελέστηκε και αγιασμός απο την ομάδα του Σπαθαριου.
Για τον Άρη το σκορ άνοιξε ο Τσακνάκης μετα απο φάουλ του Δροσουνη με μπαλιά πάρτο βάλτο και ο τελευταίος με καρφωτη κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 15 φτάνοντας τα δυο τέρματα στην κατηγορία.Ο ίδιος παίχτης μετα απο λίγα λεπτα υποδέχτηκε την μπάλα μεσα στην μεγάλη περιοχή και με μια ωραία προσωπική ενέργεια κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Καραμουζης ο οποίος έγραψε το 2-0 στο 20 με ωραία εκτέλεση.Οι ομάδες πήγαν στο ημίχρονο με αυτο το σκορ.Οταν επέστρεψαν οι δυο ομάδες απο την ανάπαυλα του ημιχρόνου το ματς είχε ακριβώς  την ίδια εικόνα ο Άρης έφτιαχνε φάσεις  και ο κεραυνός προσπαθούσε να αμυνθεί.Στο 52 ήρθε το τρίτο γκολ για την ομάδα του Άρη καθώς Περήφανος Τσακνακης Κωσταντος άλλαξαν ωραία την μπάλα και ο τελευταίος με κεφαλιά έγραψε το 3-0,το σκορ έκλεισε για τον Άρη ο λιασκος με ωραίο πλασε στην δεξιά γωνία.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΠΑΘΑΡΙΟΥ:ΣΟΥΡΤΖΗΣ ΖΗΣΙΜΟΥ ΣΙΤΖΙΜΟΦ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΛΑΤΖΑΣ ΖΗΣΙΜΟΥ ΣΩΤ ΠΑΛΑΙΟΒΡΥΣΙΩΤΗΣ ΚΟΜΠΟΘΑΝΑΣΗΣ ΒΟΚΟΡΟΚΟΣ ΛΙΑΣΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ:ΜΑΛΑΜΟΣ ΓΙΑΒΑΣΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΟΣ ΔΡΟΣΟΥΝΗΣ(46 ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΙΝΑΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ(61 ΣΤΑΘΑΡΑΣ Κ) ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ(70 ΡΑΒΑΝΟΣ) ΛΙΑΣΚΟΣ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΚΑΡΑΜΟΥΖΗΣ ΣΤΑΘΑΡΑΣ ΣΠ
ΡΕΠΟΡΤΑΖ:ΧΑΤΖΗΡΑΦΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ