Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

ΔΙΠΛΟ ΤΙΤΛΟΥ

Α.Ο.ΤΑΞΙΑΡΧΞΗΣ-Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ 1-3

Απο την Κυριακή το απόγευμα ο Άρης είναι μόνος πρώτος στην Β ερασιτεχνική κατηγορία του βορείου ομίλου μετά την επιβλητική νίκη απέναντι στην ομάδα του Ταξιάρχη.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον θεό του πολέμου και στο 17 απο ενα στημένο του Μισιρλή βρίσκει τον Κοντογιάννη και ο τελευταίος άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων.Ο Άρης προσπαθούσε να βρει το γκολ για ενα ημίχρονο έφτιαχνε ευκαιρίες έφτανε στην περιοχή του Μαρνέζου αλλα οι επιθετικοί δεν μπορούσαν να τελειώσουν τις φάσεις και έτσι οι ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον δείκτη του σκορ στο 1-0.
Όσο παρέμειναν οι ομάδες στα αποδυτήρια αυτό που έκανε εντύπωση ήταν οι φωνές του προπονητή του Άρη που είχε παράπονο απο τους επιθετικούς της ομάδας που δεν μπορούσαν να τελειώσουν τις φάσεις και οι φωνές του έγιναν αντιληπτές στα τριγύρω οικοδομικά τετράγωνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μια ομάδα στο γήπεδο και αυτός ηταν ο Άρης,οι κιτρινόμαυροι ήταν πολύ πιο αποτελασματικοί και έτσι μέσα σε δεκαπέντε λεπτά σημείωσαν τρία τέρματα.Το πρώτο επιτεύχθηκε στο 47 καθώς απο ωραία ατομική ενέργεια του Δημήτραινα και ο τελευταίος με σέντρα σούτ βρίσκει τον Σταθαρά και με άψογο πλασέ έκανε το 1-1.Το γκόλ αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ψυχολογία της και αποτέλεσε το εναύσμα για την μεγάλη αντεπίθεση,απο εκείνο το σημείο και μετά αρχίσε το one man show του Λίασκου που με δύο προσωπικά γκόλ στο 51 και 57 πήρε την ομάδα απο το χέρι και την οδήγησε μονή πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με αέρα τρίων βαθμών απο τον δεύτερο Α.Ο. Βούτα.

Πλεόν ο Αρής ειναι καβαλάρης στο άλογο έχει φέρει τα χαλινάρια στα μέτρα του και μονό απο αυτόν εξαρτάται αν θα κόψει πρώτος το νήμα του πρωταθλήματος.
Διαιτήτης:Σιμιτζής Βοηθοί:Γραμματικόγιαννης Μακρής
Α.Ο.ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ:Μαρνέζος Παραντές Σούρας Σταματονικολός(60Μπλέτσας Γ.) Κοντογιαννής Δέσπος Δ.(80 Μπαλτάτζης) Κόχυλας Μισιρλής Ψυλλος ( Φαραντός Γ.) Δεσπος Χρ Γκαμήλης
Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ:Τσαμασφύρας Δημήτραινας Κωσταντός Δροσούνης Γιαβάσης Καρατζάς(87 Ραβανός) Τσακνάκης Καραμούζης(89 Μόσχου) Περήφανος(80 Ρούσσος) Σταθαράς Λίασκος
ρεπορτάζ:Χατζηραφτάκης Γιώργος