Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013

Η Ομάδα των μεγάλων ανατροπών

ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ 2-3

Παιχνίδι απαγορευμένο για καρδιάκους είδαμε όσοι βρεθήκαμε την Κυριακή το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο των ΚΕΧΡΙΩΝ που χρησιμοποιεί προσωρινά η Σκεπαστη ως έδρα.
Ο Ερμής που μαζι με την μακρυκαπα αποτελούν τις ευχάριστες εκπλήξεις της κατηγορίας του βορείου ομίλου μόλις στο 8 βρέθηκε πίσω στο σκορ με ωραίο σουτ του Γεωργιου είχε άμεση απάντηση καθώς απο φάση διαρκείας στα καρέ του Περωνα ο Ηλίας με προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσια.Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με αυτο το σκορ.Ερχομενες οι ομάδες απο την ανάπαυλα η ΣΚΕΠΑΣΤΗ ευτύχησε να προηγηθεί και πάλι στο σκορ με 2-1 στο 50 με ωραίο σουτ στην κίνηση απο τον Γερογιάννη.Παλι ο Ερμης είχε απάντηση και 20 λεπτα αργότερα έφερε το παιχνίδι σε απόλυτη ισορροπία με τον Τζαφερο,η απόλυτη ανατροπή ολοκληρώθηκε ενα λεπτο αργότερα με τον Ηλία με πολυ ωραίο γυριστο σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Περονα σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.Η ΣΚΕΠΑΣΤΗ έχασε μια πολυ μεγάλη ευκαιρια με τον Γεωργιου για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια καθώς με προσωπική ενέργεια περνώντας όλη την άμυνα του Ερμη και με ωραίο σουτ αλλα δεν υπολόγισε τον κιπερ Ανδριτσο που έπρεπε και αυτός να βγάλει το μεροκάματο μπλοκάροντας την μπάλα.Ο ΕΡΜΗΣ τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίχτες καθώς ο Μπατσακουτσας που μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο και αποβλήθηκε στο 87 με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΣΚΕΠΑΣΤΗ:Περωνας Κατσουλης Γεωργιου Π Γεωργατζης Θαλασσινος Κ Θαλασσινος Ι Τσώνης Γερογιαννης Λάμπρου Γεωργιου Α Θαλασσινος Αθ
ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ:Ανδριτσος Ιωα Μπουζαλας Στ Τσιπτσης Μπουζαλας Ν Ανδριτσος Ιωα Ηλίας Τζαφερος Ανδριτσος Παρ Τσουρτης Μπουζαλας Κανδιας Ηλ
Ρεπορτάζ :Χατζηραφτακης Γιωργος